Justin Taylor

7. července 2007 v 14:41 | eMJanine
Justin Taylor
Justin Taylor je jednou z nejhlavnějších postav amerického seriálu Queer as Folk.
Když je mu 17 let, seznámí se před clubem Babylon s Brianem, který ho odveze k sobě a ještě tu noc ho přiipraví o panictví. Uprostřed noci se Brianovi a narodí syn Gus, a tak mu nezbyde nic jiného, než vzít Justina s sebou. Justin se do Briana zamiluje a občas se s Brianem znovu vyspí - čímž Brian poruší své vlastní zákony. To způsobí, že na Justina žárlit Brianův nejlepší kamarád Michael, protože Briana také miluje.
Během první řady se Justinovi rodiče dozvědí o jeho homosexualitě. Otec Justina vyhodí z domu, zatímco jeho matka po nějaké době svého syna pochopí a po několika měsících ho začne podporovat.
Justin se svěřuje své nejlepší kamarádce Daphne. Ta ho se ho později zeptá, jestli by ji připravil o pannenství. Justin souhlasí a ona se do něj zamiluje stejným způsobem jako se Justin zamiloval do Briana. Justin jí ale odmítne a přeze všechny hádky se opět stanou přáteli.
Justin se snaží mnoha způsoby získat Briana zpět, například tím, že tancuje v soutěži "King of Babylon" (mimochodem zvítězí), neboukradne Brianův trik a tančí s muži, o které se Brian zajímá a nakonec se Briana zeptá, jestli by ho doprovázel na jeho školní ples. Přes všechna odmítnutí se Brian nakonec na plese objeví, tančí s ním a líbá se s ním přede všemi. Justin to popisuje jako "nejlepší noc mého života".
Justin je přijat na Darmouth College ale nakonec se rozhodne pro Pittsburgh Institut of Fine Arts aby následoval své sny. Po svém plese je svým spolužákem, Chrisem Hobbsem, zmlácen. Následkem toho je měsíc v komatu a navíc má omezené užívání ruky, což mu mu narušuje jeho schopnost malovat. Díky počítači, který Brian dostane, pokračuje Justin ve studiju na PIFA a společně s Michaelem Novotnym vytváří komiks o superhridinovi-gayovi nazvaný Rage, v němž je mnoho příběhů založeno na jejich vlastních životech.
Nastávají však problémy, když Brianův otec odmítne platit nadále školné. A tak se Justin uchýlí k práci Go-go tanečníka v Babylonu, přestože mu Brian nabízí, že ho odtud dostane pryč.
Justinova nová práce si na něm bere vysokou daň, protože noční směna mu bere energie ve dne. Po hrozivé zkušenosti, kdy byl donucen jít se svým šéfem na místo, kde se ho snažilo několik mužů svést, konečně opustí tuto práci a přijme Brianovu finanční pomoc.
Justin se začne scházet s Ethanem Goldem, svým spolužákem a nadaným violistou, protože cítí, že mu Brian nedává tolik lásky a pozornosti, kolik chce. Poté, co ho Ethan podvede se svým fanouškem, Justin se na Daphneinu radu pokouší získat Briana zpátky tim, že dostane místo v Garder-Vance, Brianově reklamní společnosti. Po několika napjatých týdnech se Justinovi konečně podaří Briana svést pozdě v noci v jeho kanceláři. Poté se usmíří a pokračují ve svém vztahu - s jednou podmínkou: Brian nechce, aby Justin někdy v jeho přítomnosti hrál na violu.
Justin mizí z univerzity, kvůli hádce s hlavou praxe, který zjistí, že Justin měl sexuální poměr s jeho šéfem, Brianem, a kvůli sabotáži reklamní kampaně Chiefa Jima Stockwellla. Justin se ale nakonec na školu vrátí, jakmile ho Brian přesvědčí, aby se omluvil studentskému děkanovi.
Během páté a poslední řady se Brianův a Justinův vztah stává více nestabilním. Justin pracuje na filmové podobě Rage, ale projekt je zrušen. Když se Justin vrací z Los Angeles a nastšhuje se zpět k Brianovi, doufá, že se usadí, ale to Brian pořád nechce. Opustí tedy Briana, ale po expolozi bomby v Babylonu, Brian přizná svou lásku k Justinovi a požádá ho o ruku. Plánují svatbu, ale čím více se datum svatby blíží, Justin si uvědomuje, že se Brian snaží stát někým jíným, než ve skutečnosti je jen kvůli tomu, aby byl Justin šťastný. Ve stejné době si Brian uvědomuje, že Justin vzdává svou uměleckou kariéru jen kvůli tomu, aby se s ním usadil. Brian řekne Justinovi, že by měl jet do New Yourku aby následoval svou uměleckou kariéru. Oba souhlasí s odvoláním svatby a říkají "My nepotřebujeme kus papíru na to, abychom si navzájem dokázali lásku."
Předtím, než Justin odjede, stráví spolu poslední noc. Brian řekne Justinovi, že si nechá prstýnky a Justin ujistí Briana, že se budou i nadále často vídat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Znáš Queer as Folk?

Ano 70.1% (124)
Ne 29.9% (53)

Komentáře

1 daisy daisy | 7. července 2007 v 14:43 | Reagovat

Prosím pošlete to dál!

Tohle nepřestávej nebo se stane něco špatného. Jmenuji se Daisy, je mi 7 let mám blond vlasy a děsivé oči. Nemám nos a uši jsem mrtvá. Pokud tohle nepošleš 15ti lidem zjevím se dnes večer u tvé postele s nožem a zabiju tě.Tohle není vtip! Něco dobrého se ti stane v 15:22-někdo ti zavolá nebo k tobě promluví a řekne : MILUJI TĚ !!!! P.S: Neporuš to!

2 Ale Ale | E-mail | Web | 28. července 2007 v 22:29 | Reagovat

Chjoooo toe tag klásný škoda že nemám de to sledovat dyž to smázli na youtube chjoooo zajímalo by mě ploč to smázli kua =( !!!!

3 Ale Ale | E-mail | Web | 30. července 2007 v 20:33 | Reagovat

dííík ale já to stahovat neumím mno ale stejně díííík hezkej blog =) !!!!

4 amidala amidala | Web | 8. srpna 2007 v 22:48 | Reagovat

Ale: choď na www.veoh.com , tam sú nejaké diely, ak už nie všetky a v celku, nie rozkúskované ako na youtube..

p.s.: QAF je super seriál, xi, škoda len, že to nexcú dávať aj u nás v TV alebo tak...

5 Scarthia Buthergia Scarthia Buthergia | E-mail | Web | 11. září 2007 v 19:27 | Reagovat

Tak jsem si začala tak před půl rokem stahovat všech 5 řad (mělo to 22,21 Gb), ale sotva jsem měla půlku staženou, tak mi taťka vyměnil počítače (stihla jsem to ale dřív celé vymazat:-( ), takže mi nezbývá nic jiného, než to někde sehnat na DVDvku.

Jinak, Queer as Folk forever!!!

6 alex alex | E-mail | 19. ledna 2008 v 21:25 | Reagovat

skvěle napsaný.tenhle seriál sleduju na youtubu a tvůj ppopis je opravdu skvělej .Upřesnila jsemsi tím pár věcí co jsem na yputubu nenašla.Díky.

7 Saji Saji | 7. března 2012 v 21:30 | Reagovat

Super blogíík ... ale on se s Dphne vyspí =DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.